Działoszyce

to spokojne, leżące nad rzeką Jakubówką, dopływem Nidzicy miasteczko, które jeszcze 100 lat temu było prężnym ośrodkiem przemysłowo-handlowym. Barokowy kościół i ruiny synagogi to najważniejsze obiekty zabytkowe miejscowości. W samej gminie znajdziemy unikatowe atrakcje przyrodnicze, wykopaliska archeologiczne i inne zabytki sakralne, co sprawia, że jest to znakomite miejsce dla osób lubiących wyprawy turystyczne. Dla ceniących spokój i aktywny wypoczynek z pewnością przypadną do gustu rowerowe lub piesze wędrówki po lasach. Oto kilka miejsc, które warto odwiedzić:

  • Kościół Świętej Trójcy: Zabytkowy kościół pochodzący z XVIII wieku, barokowa świątynia zachwyca swoją architekturą i wnętrzem. Warto zwrócić uwagę na piękne polichromie oraz bogato zdobione ołtarze.
  • Synagoga w Działoszycach: Zbudowana w XVIII wieku, jest jednym z najważniejszych zabytków żydowskiej społeczności w regionie. Choć obecnie w ruinie jest miejscem pamięci i symbolem bogatej historii Żydów w Działoszycach.
  • Cmentarz żydowski: Pochodzi z XVIII wieku i choć zniszczony podczas II wojny światowej, wciąż można znaleźć tu liczne nagrobki z hebrajskimi inskrypcjami.
  • Muzeum Regionalne w Pińczowie: Muzeum gromadzi zbiory związane z historią regionu, kulturą ludową oraz dziedzictwem żydowskim. Znajdują się tu eksponaty archeologiczne, etnograficzne oraz dokumenty i fotografie przedstawiające historię miasta i okolic.
  • Malownicze krajobrazy: Okolice Działoszyc charakteryzują się pięknymi krajobrazami rolniczymi i naturalnymi. Spacerując lub jeżdżąc rowerem po okolicznych wsiach, można cieszyć się spokojem i urokami polskiej przyrody.

Działoszyce, choć niewielkie, mają do zaoferowania ciekawe miejsca o dużej wartości historycznej i kulturowej. Warto odwiedzić to miasto, aby lepiej poznać jego bogatą przeszłość i piękne okolice.


Ratajka
- zobacz ofertę noclegową, 16 miejsc w całorocznym obiekcie agroturystycznym:

https://www.wakacyjnyplan.pl/Agroturystyka-Ratajka-noclegi-Dzialoszyce


W tym miejscu możesz zaprezentować również swoją ofertę noclegową, więcej informacji na stronie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz