Lesko

to miasto malowniczo położone nad Sanem, między Soliną a Sanokiem nazywane często "Bramą Bieszczad". Prawa miejskie uzyskało w XV w. więc każdy miłośnik zwiedzania znajdzie tam wiele interesujących miejsc wartych zobaczenia. O atrakcyjności tego miejsca dla realizacji wakacyjnegoPlanu decyduje również jego położenie. Bieszczadzkie szlaki i Jezioro Solińskie stanowią magnes przyciągający corocznie wielu turystów. Oto niektóre z atrakcji które powinny zainteresować zarówno miłośników historii, jak i przyrody:

  • Zamek Kmitów - Pochodzący z XVI wieku, zamek w Lesku jest jednym z najważniejszych zabytków miasteczka. Choć obecnie pełni funkcję hotelu, jego zewnętrzna część jest dostępna dla zwiedzających. Otoczony jest pięknym parkiem, idealnym na spacer.
  • Synagoga - Synagoga w Lesku, zbudowana w XVII wieku, jest jedną z najstarszych i najlepiej zachowanych w regionie. Obecnie znajduje się w niej galeria sztuki i muzeum.
  • Cmentarz Żydowski - Jeden z najstarszych cmentarzy żydowskich w Polsce, założony w XVI wieku. Znajduje się tu wiele cennych nagrobków, w tym macewy z XVII i XVIII wieku.
  • Kościół parafialny pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny - Kościół z XVI wieku, z cennymi barokowymi i rokokowymi ołtarzami oraz freskami.
  • Rezerwat Przyrody "Kamień Leski" - Malownicze miejsce, idealne dla miłośników przyrody. Znajduje się tu ogromny, naturalny blok piaskowca, który jest pomnikiem przyrody.
  • Szlak Architektury Drewnianej - Lesko jest jednym z punktów na tym szlaku, który prowadzi przez najpiękniejsze i najciekawsze obiekty drewnianej architektury Podkarpacia.
  • Muzeum Młynarstwa i Wsi w Uhercach Mineralnych - Położone nieopodal Leska, muzeum oferuje zwiedzanie zabytkowego młyna oraz prezentacje tradycyjnych metod mielenia zboża i produkcji mąki.
  • Bieszczadzka Kolejka Leśna - Choć znajduje się nieco dalej od Leska, jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji regionu. Kolejka wąskotorowa umożliwia malownicze przejazdy przez Bieszczady.

Lesko to również doskonała baza wypadowa do dalszego zwiedzania Bieszczadów. Bliskość gór, rzeki San i liczne szlaki turystyczne sprawiają, że jest to idealne miejsce dla aktywnych turystów.


Domki Spokojne Miejsce
- zobacz ofertę noclegową, 16 miejsc w sezonowych domkach letniskowych:

https://www.wakacyjnyplan.pl/Domki_Spokojne_Miejsce-LESKO

Dom Kowala - zobacz ofertę noclegową 16 miejsc w całorocznym obiekcie agroturystycznym


Apartament Zielony Widok - zobacz ofertę noclegową 5 miejsc w całorocznym apartamencieW tym miejscu możesz zaprezentować również swoją ofertę noclegową, więcej informacji na stronie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz